הקהילה היהודית של איחוד האמירויות הערביות פותחת פרק חדש בדיאלוג בין-דתי עם הוספת הרב הבכיר דובר ערבית

"הרנסאנס רב", ד"ר אלי עבאדי שואף לקדם דו קיום יהודי-מוסלמי בתפקיד מנהיגות חדש של המועצה היהודית של האמירויות

DUBAI, UNITED ARAB EMIRATES, October 19, 2020 /EINPresswire.com/ — דובאי – בסימן האחרון להתקדמות מהפכנית ליהודים במזרח התיכון, הרב ד"ר אלי עבאדי – פעם פליט יהודי שעזב את האזור כילד צעיר – יחזור לאזור כרב הבכיר החדש במעון המועצה היהודית של האמירויות .(JCE) הרב עבאדי יעבוד במקביל לרב הראשי של המועצה היהודית של האמירויות JCE – יהודה סרנה, להפקיד מנהיגות רוחנית בשטח לקהילה היהודית הגדלה המתגוררת באיחוד האמירויות הערביות.

"לקהילה היהודית באמירויות מגיע לה לא פחות מ'רנסאנס רב' אמיתי: רופא, חוקר, חכם, ומנהיג רוחני בעל חזון אמיתי", אמר הרב יהודה סרנה, הרב הראשי של המועצה היהודית של אמירויות.

"שליטתו של הרב עבאדי בערבית – כמו גם בשש שפות אחרות – מציב אותו כמקור ייחודי המסייע בהנהלת דיאלוג בין-דתי משמעותי במזרח התיכון. קולו יוגבר לא רק באיחוד האמירויות, אלא בכל האזור ובעולם כולו, " אמר סרנה. "אני לא יכול לחשוב על מועמד טוב יותר למלא תפקיד זה, ואני מצפה לעבוד יחד כדי לשרת את הקהילה היהודית המתפתחת של איחוד האמירויות ולטפח אזור שליו ושאנן יותר, כוללני והרמוני יותר".

הרב עבאדי הוא דובר ערבית שוטפת, נולד בביירות, לבנון, ועזב עם משפחתו למקסיקו, ובסופו של דבר התיישב בארצות הברית. הרב עבאדי הוא נצר לשושלת רבנית ארוכה ומכובדת שראשיתה בספרד ובצרפת מהמאה ה -15. הוא מייסד ורב בית הכנסת המרכזי במנהטן. הוא משמש גם כפרופסור במכללה ליהדות ספרדית, היסטוריה, פילוסופיה ומשפט והלכה יהודית.
הרב עבאדי יכנס לתפקידו ב -1 בנובמבר 2020, ויגיע על רקע תקופה של צמיחה ודינמיות חסרת תקדים ליהודים באיחוד האמירויות, הקהילה הראשונה שכזו שקמה בחצי האי ערב כמעט במאתיים שנה .

נשיא המועצה היהודית של האמירויות JCE – רוס קריאל הוסיף: "מינויו של הרב עבאדי מראה כיצד המועצה JCE – בונה מוסד לקהילה יהודית בטוחה בעצמה, בוגרת ומשגשגת באיחוד האמירויות. עם מומחיותו ומנהיגותו של הרב, אנו מצפים להמשך של התרחבות ולתפוס את מקומנו כבעלי חשיבות בחברה האמירית.".

כרב בכיר, הרב עבאדי יתן מענה לצרכים הרוחניים הגדלים של הקהילה הגרה באמירויות שהתרחבה באופן משמעותי בשנים האחרונות, ובמיוחד מאז הסכם אברהם ההיסטורי בין התאחדות האמירויות הערביות וישראל בספטמבר.

רוח הסובלנות והקיבול שגודל באמירויות מוביל גם לשאיפה גוברת לשותפות ומעורבות בקרב הקהילה היהודית, כפי שהיא מיוצגת על ידי המועצה, וארגונים מקומיים רבים אחרים וקבוצות קהילתיות אחרות. הרב עבאדי ייקח תפקיד ראשי במאמצים אלה, ויוכיח את עושר שיתוף הפעולה המוסלמית-יהודית לאזור הרחב יותר.

סרנה, כרב הראשי של איחוד האמירויות, ימשיך באחריותו לחבר את הקשר ליהדות העולם ולבנות גשרים לשיתוף פעולה עם רשויות האמיריות ואנשי מעשה בינלאומיים. נוכחותו של הרב עבאדי בדובאי תשלים את הנהגתו של הרב סרנה בתמיכה קבועה באזור ובהדרכה רוחנית.

" אני מרגיש שאני חוזר הביתה לשורשים; לאזור בו נולדתי, לשפה שדיברתי לראשונה ולמסורות והמנהגים היפים שבהם גדלתי ", אמר הרב עבאדי, שבין עמדותיו האחרות כולל סגן נשיא מועצת הרבנים בניו יורק, נשיא צדק ליהודים מארצות ערב, וחבר הנהלה בפדרציה הספרדית האמריקאית ובמרכז החינוכי הספרדי העולמי.

הרב עבאדי, שמלבד היותו רב, מקיים משרד רפואי פרטי בגסטרואנטרולוגיה, הוסיף: "אני מצפה לפגוש, ללמוד וללמד ולהתפלל עם כל חברי הקהילה ובני הקהילה היהודית בכלל. אתכבד ואשמח לחלוק ולחגוג בכל האירועים של הקהילה ולשמוח בכל החגים ביחד. ביחד נגדל את גרעיני הקהילה היהודית באיחוד האמירויות הערביות. "

שיאה אגנו – Shea Agnew
Qorvis Communications
+1 814-720-4477
email us here


Source: EIN Presswire